AcasaPortalFAQMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

ce imi recomandati din K-pop?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
elf8hatsu
I'm A Loner
I'm A Loner

Vârstă : 34

MesajSubiect: ce imi recomandati din K-pop?   Mier Mar 27, 2013 6:15 pm

Buna voua celor din Boice

sunt novice in genul asta de muzica Embarassed dar am reusit sa imi fac un playlist pt mp3. vreau mai mult si in afara de CNBLUE si MIYAVI, am cateva piese de ici si colo, dar vreau sa stiu ce ascultati voi Cool

as da un search pe internet dar nu am timp.....really....

감사함니다
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
★MiRa★
Love Light
Love Light

Vârstă : 19

MesajSubiect: Re: ce imi recomandati din K-pop?   Vin Mar 29, 2013 1:21 am

Eu îți recomand FT Island, care sunt și ei la FNC Entertainment, la fel ca CN BLUE. Ultima lor melodie scoasă în Coreea se numește "I wish". Mai poți încerca de la ei și "Hello hello", "Like the birds", "Girls don't know". Au și câteva single-uri japoneze, din care cel mai nou (apărut săptămâna trecută) este "You are my life". Este ceva mai lentă, dar dacă ești învățat cu ei merge.
De asemenea, Yonghwa are un featuring cu Juniel, o altă cântăreață de la FNC Entertainment, care se numește "Fool". Fata mai are și melodii solo, precum "Illa Illa", în mv-ul căreia apare Minhyuk. Ultima melodie scoasă de ea se numește "Bad Man" (o mai poți găsi și ca "Bad Person").
Yonghwa a compus și pentru fetele de la AoA, o altă trupă de la FNC. Au debutat în august 2012 cu "Elvis", iar în octombrie au scos albumul "Wannabe".
Atât cu FNC.
O trupă care îmi place muuult este BAP (Best Absoulute Perfect). Au debutat anul trecut cu "Warrior", apoi au scos "Power", "No mercy" (astea 3 se aseamănă), iar în februarie anul acesta au scos albumul "One shot". Au făcut MV la piesele "One Shot" și "Rain Sound".
Mi se par ok și NU'EST. AU debutat anul trecut în martie cu "Face", apoi a urmat "Action", "Not over you" și "Sandy". În februarie anul acesta au scos "Yeoboseyeo" ("Hello").
Trupa de fete carte îmi place CEL mai mult (nu sunt girly sau altceva) este 2NE1. AU o istorie luuungă, de vreo 3-4 ani cred. Îți recomand de la ele mai orice. Dacă nu mă înșel, au debutat cu "Clap your hands". Anul trecut în iulie au scos single-ul "I Love You", iar pe noul album al lui Will.i.am (!) va fi inclus și un featuring cu ele. Poți încerca și "I'm the best" de la ele.
Wonder Girls au un featuring și ele, dar cu Akon. Se numește "Like Money".
Mai poți încerca și Big Bang, care sunt și ei la YG Entertainment, la fel ca 2NE1. Și ei au debutat de câțiva ani. Au un featuring cu 2NE1, "Lollipop". Anul trecut au scos "Bad Boy", "Fantastic Baby", "Monster". În 2010 a apărut mv-ul de la "Tonight".
Mai poți asculta Super Junuior, SHINee, Girls' Generation, BoA, TVXQ(toti de la SM Entertainment).
Cred că ti-am făcut destuule recomandări. Când epuizezi lista asta sau dacă mai vrei și alte nume, spune. Smile

U so cool! Wink
Sus In jos
elf8hatsu
I'm A Loner
I'm A Loner

Vârstă : 34

MesajSubiect: Re: ce imi recomandati din K-pop?   Sam Mar 30, 2013 2:55 pm

thanks!
Sus In jos
Steph BOICE
Black Flower
Black Flower

Vârstă : 22

MesajSubiect: Re: ce imi recomandati din K-pop?   Lun Apr 15, 2013 6:11 am

Iti recomand din toata inima BIGBANG: Bad Boy, Blue, Ain't No Fun,Lollipop(sunt doua variante a melodiei una dintre ele este un featuring cu fetele de la 2ne1, iar cealalta se numeste Lollipop2),Still alive (full version), Monster, haru Haru, lies, Gara Gara Go< Cafe, Tonight, Ego, La La La , Dirty Money etc. pot continua pana maine cand este vorba despre Bigbang
2ne1: I'm The Best, Ugly, I Love You, Hate You, Clap your Hands, Scream, Can't Nobody, I don't Care
Epik High: este o formatie hip-hop de la YG au niste melodii superbe, eu una ii ador si asta nu doar din cauza ca sunt YG biased Very Happy: de la ei iti recomand melodii ca: It's Cold( feat Lee Hi), Up (feat Park Boom din 2ne1) , Don't Hate Me, Run, Over, One, Love Love Love
Lee Hi a debutat anul trecut si este de la YG are o voce extraordinara care iti ajunge la inima.Melodii de la ea ar fi :1234, Rose, It's Over, Special, For You, Scarecrow, Because, Turn It Up(este doar un intro, dar este genial)
Cam atat de la YG

Daca iti plac baladele, iti recomand melodiile lui K.Will, a debutat in 2007 este de la Starship: Please Don't, Butterfly, Fade Out, Love Blossom, Love Is Punishment,I Need You, My Heart Is Beating

Alte Formatii ar fi Block B (Block b sunt de la Stardom, au debutat in 2011 si sunt foarte buni, sunt sigura ca ai sa ii indragesti: Nillili Mambo, NalinA, Close My Eyes, Freeze, Romantically, Halo, LOL, 11:30, Mental Breaker, Movie's Over); BTOB(sunt de la Cube au debutat in 2012 sunt de la aceeiasi companie ca si B2ST si 4minute. WoW, Monday To Sunday, Insane, Imagine, Press Play, My Girl, 2nd confession, Lover Boy, Father, Irresistible Lips), Evol(sunt de la aceeiasi companie ca si Block b si au debutat in 2012:Get Up, We Are a bit different), B2ST (sunt de la CUBE si se afla printre formatiile mele preferate: Ma Girl, Shock, Midnight(korean and japanese version), beautiful night, i like you the best, beautiful, on rainy days, i knew it) si un artist solo pe care il ador Jay Park( a facut parte din formatia 2PM, dar din cauza unor circumstante nefericite a parasit formatia, dar are niste melodii geniale ca: Joah, Nothin'on you, happy ending, Girlfriend, know your name, Appetizer)

Sa stii ca nu am scris nici macar un sfert din melodiile pe care le am eu in playlist, dar daca mai ai nevoie de recomandari iti stau la dispozitie

Sus In jos
Haruka.
I'm A Loner
I'm A Loner

Vârstă : 21

MesajSubiect: Re: ce imi recomandati din K-pop?   Vin Mai 03, 2013 1:45 am

Alte trupe de kpop mai sunt ar fi BEG,SNSD,After School,BEAST si alte trupe de kpop
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ce imi recomandati din K-pop?   

Sus In jos

ce imi recomandati din K-pop?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Boice Station :: K-Music-
Mergi direct la:  
creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog gratuit